Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3500941
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200015 bbp-reply-position-1 odd post-3500941 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     s10ne

      Hej!

      Jeg har fået et eksempel på hvad min rejse til Afrika kan indeholde:
      2 ugers sprogkursus, 3 ugers safari og 8 ugers frivillig arbejde med dyr.
      Det vil ca. koste 37.000 kroner (eksklusive flybillet).
      Jeg vil godt høre om det er mange penge, eller om det er en ok pris. Så hvis du har nogen erfaringer eller kender lignende tilbud der er billigere så skriv endelig!

      Mvh Stine

      #3500942
       Truls

        Det lyder temmeligt dyrt..

        Måske kan du arrangere safari og sprogkursus dernede.

        Arbejdet med dyr lyder spændende – hvilket firma er det?

        #3500943
         Stine

          Det er med Intersprog, synes også at det lyder rigtig spændende men det er lidt halv dyrt!

          #3501460
           Ivan

            Jeg kan leve et år i TZ eller Kenya for 50.000 kr. Disse selskaber, som arrangerer dit og dat, er fup. Men hvis du vil betale penge for at arbejde så go ahead.

            Hvis du gerne vil bo billigt i TZ og have råd om rejse, safari etc. uden at blive flået for penge, så skriv til Michael Arbirk på: danea@vip.cybercity.dk

            Han ejer et hotel på Ukerewe Island i Lake Victoria. Jeg er sikker på at du kan få et værelse for højst 50 kr per nat med morgenmad. Og han har virkelig kendskab til landet.

          Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)

          Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

          © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

          Log in with your credentials

          or    

          Forgot your details?

          Create Account