Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3501909
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200019 bbp-reply-position-1 odd post-3501909 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     none

      Vi skal som en del af en jordomrejse rejse et par måneder rundt i ovennævnte lande, hovedsageligt de to sidstnævnte…

      Af hensyn til resten af jordomrejsen ser det ud som om, at vi kommer til at opholde os dér omkring september – oktober…

      Er det fuldstændig håbløst med hensyn til regntiden???, dvs. er det noget der ville gøre rundrejsen decideret “ringere”???

      p.s: Tips omkring seværdigheder / spændende oplevelser mv. modtages også gerne?

      #3501940
       Anonym

        Hejsa

        Jeg har selv rejst i området i regntiden, og det er ikke noget problem. Regnen kommer oftest i store mængder, men kun i kort tid – og bagefter er solen tilbage igen :-).

        Masser af spændende ting at se. Thailand har fantastiske strande, dejlige templer. Cambodia highlight Angkor – med to måneder i området bør i tilbringe nogle dage her. Planlæg ikke for meget – i stedet bare som i kommer frem..

        Hav en god rejse..

      Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

      Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

      © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

      Log in with your credentials

      or    

      Forgot your details?

      Create Account