Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3518454
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100140 bbp-parent-topic-200035 bbp-reply-position-1 odd post-3518454 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     sisseindien

      vi er 3 piger, der går på højskole sammen lige pt. da vi er færdige på skolen, om ikke så længe, og ikke helt har lyst til at sidde på skolebænken igen, vil vi meget gerne ud og rejse. vi vil rigtig gerne til indien.
      men da vi synes det er ret svært at finde hjemmesider osv. der søger folk til at lave frivilligt arbejde, da det er det vi meget gerne vil. altså frivilligt arbejde, især gerne med børn.
      så hvis i har nogen gode hjemmesider, telefonnumre med mere. ville vi blive rigtige glade for at høre fra jer. mvh. Nana, Signe og Sisse

      #3518455
       Nynne

        Lån “Rejsebogen” på biblioteket, der kan man finde masser af frivilligt arbejde… Også i Indien, mener jeg.

        #3518457
         sisseindien

          mange tak skal du have.. det skal vi prøve 🙂

          #3518458
           Tina Nielsen

            http://www.globalcontact.dk
            http://www.indienfrivillig.dk
            http://www.ciriusonline.dk (god)
            Derudover så lav en google search, der er masser af frivilligt arbejde i indien.
            God tur.

            #3518459
             sisseindien

              mange tak skal du have det skal vi prøve..
              hmm synes godt nok vi har søgt meget, med meget lidt resultat. og hvis der var resultat, var det virkelig dyrt

              #3518464
               Trine

                Hej med jer.

                Skal selv til Indien sammen med en veninde 1. sept. Vi skal være frivillige i 6 mdr. Tager afsted gennem Volunteer Aid. Tjek http://www.volunteeraid.dk Synes de formidler kontakten meget billigt. Men der er jo altid vaccinationer, flybillet, forsikring osv. så man skal regne med, at det alligevel løber lidt op. Men jeg er sikker på at vi får en oplevelse for livet.

                Held og lykke:-)

              Viser 6 indlæg - 1 til 6 (af 6 i alt)

              Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

              © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

              Log in with your credentials

              or    

              Forgot your details?

              Create Account