Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3546483
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200019 bbp-reply-position-1 odd post-3546483 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     PeterPS

      Hej,

      Min kæreste og jeg skal til Thailand i Februar, og vi vil gerne have et sted at starte ud, så vi kan slappe lidt af efter flyturen.

      Jeg har selv backpacket Thailand før i 3 uger, men hun har ikke.
      vi boede på New Road Guest House, og generelt var hele turen en hel del planlagt. Det er den her ikke. Vi har kun vores flybilletter.

      Mit spørgsmål er så, om der er nogen der har gode hoteller, som alternativer til New Road? Og som er billige, men ok?

      Og slutteligt, så har vi overvejet at langtidsleje os ind på en af øerne. Eksempelvis koh Tao. Er der nogen der har erfaringer med dette? Hvad pris kan det gøres til?

      Vh

      #3546498
       Magnus

        Billig overnatning i Bangkok finder I mest af omkring Khao San Road. Området ved soi Si Bampen nær Lumpini Park er også en mulighed. For bedre hoteller prøv agoda.com

        #3546651
         Annette

          Eller… Kan absolut anbefale sukhumvit… Søg suk 11 det fedeste hotel vi nogensinde har boet på.

        Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

        Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

        © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

        Log in with your credentials

        or    

        Forgot your details?

        Create Account