Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3525203
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-200019 bbp-parent-topic-3525197 bbp-reply-position-3 odd topic-author post-3525203 reply type-reply status-publish hentry pmpro-has-access">
     Anonym

      Proev en tur med en cykeltaxa rundt i byen, husk at aftal pris inden.
      Hvis du har nogen Kinesiske vaerter, skal de nok vise dig de store ting.
      Proev at tage tidlig til et stoerre lokal marked og koebe morgenmad der !!
      Du Behoever ikkke at vaere nervoes, kinesere er meget venlige af sind.
      Ha’ en rigtig go’ uge.
      mvh. Shu Lei Gen/ GuangZhou

      #3525197
       amige

        Beijing

        Jeg skal til Beijing her på fredag, og vil være i byen i en lille uges tid. Er der nogen der har tips til hvad man skal se, jeg tænker ikke på alle ”de store” ting som. Muren, den forbudte by osv. Men noget man ikke lige kan læse om i div. Bøger? Måske nogle små ting om man ikke ville opdage i første omgang.

        Håber der er nogen der kan hjælpe mig.

        #3525199
         Hanne

          Cykel eller gå ud til fredsparken ved solopgang, og se kineserne lave morgengymnastik, danse, synge osv.. det’er en oplevelse..

        Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

        Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

        © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

        Log in with your credentials

        or    

        Forgot your details?

        Create Account