Hej Kitmirk
Jeg har selv det samme problem med at finde forbindelser til rimelige priser. Jeg har dog selv fået anbefalet jysk rejsebureau. Derudover har jeg været inde på kiplingtravels hjemmeside og de tilbyder også fhv. billige flybilletter.
Hvis du finder et alternativ som er endnu billigere må du gerne sige det!
Jeg drager selv afsted engang i slutningen af september 🙂
Man skal næsten altid over Bangkok for at komme til Kathmandu…..i hvert fald mener jeg at det er det billigste. Muligvis er det billigere for dig hvis du køber billetten til Kathmandu når du er kommet til Thailand..
Hej.
For et par år siden var Aeroflot det klart billigste – der skal man over Moskva. Jeg synes de gav fin service og havde ikke noget at klage over – trods dårligt rygte.
Men i øjeblikket er der vist lukket for al international trafik til Katmandu pga. regeringskrise. Det kan selvfølgelig hurtigt ændre sig igen.
Forfatter
Indlæg
Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.