Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3528904
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-200023 bbp-parent-topic-3528901 bbp-reply-position-2 odd topic-author post-3528904 reply type-reply status-publish hentry pmpro-has-access">
     Rosa H

      Hej Lasse.
      Hvis det kun er flybilletter du er interesseret i, har jeg fået kendskab til siden http://www.viviro.com de er meget billige.

      #3528906
       Magnus

        Hvis det først og fremmest skal være billigt og gerne må være lidt besværligt, så køb en returbillet til NYC eller evt. ORD og en anden returbillet til derfra til Guatemala. Styk fx rejsen sammen med lastminute.com og skyscanner.net . Hvis du er lidt fleksibel kan det gøres for ca 5500 kr via NYC. Tag en overnatning i NYC for det tilfælde at nogle af afgangene biiver forsinket.

        #3528908
         comeawaywithme

          Momondo er også en god søgemaskine. Jeg har været heldig at finde billetter til Guatemala for 5000, dog i oktober. Ellers kan det også nogel gange betale sig at flyve over Miama.

          #3528909
           comeawaywithme

            Miami…

            #3528910
             Lasselaunielsen

              Tusind tak for alle svarene! Vi kæmper lidt videre med det og håber at finde en billig billet 😀

              #3528911
               comeawaywithme

                Har lige været inde og kigge på momondo og der er billetter til omkring 5100 – 5200 i midten af juni.

                #3528901
                 Lasselaunielsen

                  Hej Alle
                  Vi har set os om efter billige billetter til Guatemala henholdsvis midt i juni og d. 8/august. Har prøvet både jyske og kilroy, men ingen af dem virker meget billige.

                  Ville derfor høre, om der er nogen, der har nogle tips til billige flyrejser?

                Viser 7 indlæg - 1 til 7 (af 7 i alt)

                Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

                © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

                Log in with your credentials

                or    

                Forgot your details?

                Create Account