Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3508954
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100140 bbp-parent-topic-200035 bbp-reply-position-1 odd post-3508954 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     solskinsglad

      Jeg bliver (desværre!) nødt til at forlade Guatemala og mit vidunderlige frivillige arbejde pga. en operation. Derfor:

      Er du interesseret i at undervise 7. – 9. klasse i engelsk på en mayaskole i Guatemala, så send mig en mail, så sender jeg dig vores folder med en beskrivelse af projektet og besvarer de spørgsmål, du måtte have.

      Behovet opstår umiddelbart efter påske. Det drejer sig om undervisning i engelsk og/eller idræt. Engelskniveauet er meget lavt, og det er derfor nødvendigt at have et basalt kendskab til spansk. 4-6 ugers sprogskole vil formentlig kunne give det nødvendige niveau, og spanskundervisning er generelt meget billigt i Guatemala.

      ØKONOMI: Skolen stiller gratis bolig til rådighed, og du vil få serveret gratis mad i skolens køkken. Du betaler ikke for selve opholdet, men du betaler selv flybillet, forsikring og evt. sprogskole.

      #3509023
       Charlotte

        Hej! Jeg synes også det lyder vildt spændende og vil ligeledes også meget gerne høre hvor længe man kan blive der?
        Send gerne info til charlotte_reeckmann@sol.dk
        På forhånd tak!!

        #3509024
         Charlotte

          Hej! Jeg synes også det lyder vildt spændende og vil ligeledes også meget gerne høre hvor længe man kan blive der?
          Send gerne info til charlotte_reeckmann@sol.dk
          På forhånd tak!!

          #3509007
           Anonym

            Hej!
            Jeg er interesseret i arbejdet. Hvor længe vil skolen gerne have, at man bliver?
            Min mail er nicole_winther@yahoo.com

            #3509029
             Anonym

              Man kan blive på skolen, så længe man ønsker, men minimum er et skoleforløb inkl. eksamen, der strækker sig over ca. 9 uger.

              #3509152
               lomosaltado

                Hej…
                Det lyder virkelig til at være et interessant og udforende job. Har selv planer om at rejse til enten syd eller mellem-Amerika i juli måned, ved du evt. om der på dette tidspunkt, er mulighed for at få et lignende job, eller har du kontakt med andre steder hvor der er undervisning muligheder?? Min mail er; teresagvkm@hotmail.com

                #3509290
                 Anonym

                  Jeg er meget interesseret i at udføre frivilligt arbejde for folk der har brug for det. Du må meget gerne kontakte mig på camillafey@yahoo.dk hvis jobbet sku være ledigt.

                  Mvh Camilla

                  #3509308
                   Marianne

                    Hej!

                    Jeg er lige som mange andre interesseret i at høre nærmere om jobbet. Du må meget gerne kontakte mig på Mariannepetri@hotmail.com

                    Venligst Marianne

                    #3515548
                     søren b

                      hejsa! ja jeg er jo nok sent ude, men så lige linket da jeg er interesseret i arbejde i sydamerika. Er der muligvis nogen der har gode links til nogle organisationer?
                      hilsen søren

                    Viser 9 indlæg - 1 til 9 (af 9 i alt)

                    Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

                    © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

                    Log in with your credentials

                    or    

                    Forgot your details?

                    Create Account