Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3531814
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100140 bbp-parent-topic-200035 bbp-reply-position-1 odd post-3531814 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     Nicho

      Hej alle

      Jeg overvejer at rejse til Bolivia, Inti wara yassi for 6 uger. Er der nogen der kender til stedet og kan fortælle derom/ egne erfaringer og oplevelser.

      Skriv til nicho90@live.dk

      #3531874
       Bace

        Hej,

        Jeg har ikke været i Bolivia endnu, men jeg rejser selv 6 uger til Ambue Ari d. 17. januar 2010, og jeg skal gerne skrive en mail, når jeg kommer tilbage 🙂

        #3531980
         Nicholine

          Hej.
          Jeg har ikke undersøgt det så meget endnu ang. sikkerheden i Bolivia, da jeg først gerne ville høre noget derfra fra nogen, der har været der 🙂 Bliver det aktuelt kan vi finde ud af evt at rejse samtidig?

          #3531975
           Cecilie

            Hej..
            Jeg tænkte på om det er sikkert at rejse til Bolivia i øjeblikket? Er der ikke chance for kidnapning osv. under rejsen derhen? Ellers kunne jeg nemlig også rigtig godt tænke mig at være frivillig i inti wara yassi.. 🙂

            #3532294
             Stine Salomonsson van Djk

              Hejsa. Ved ikke om det er værdifulde oplysninger for nogen,:) men jeg tager ud til Ambue Ari ca. omkring d. 26 april og er der to måneder frem.
              I mine undersøgelser er jeg ikke stødt på noget der skræmmer mig væk, men har måske ikke været så obs på den politiske situation… Det eneste jeg har læst mig til af den slags, er at man skal holde sig fra skovene nord for det område hvor den anden af Inti Wara Yassis parker ligger(macchia)
              Jeg vil gerne være med til at følges derud fra Santa Cruz omkring uge 17, hvis det skulle passe nogen 🙂

              #3536998
               Sille

                Hej.
                Kan se at det er ret længe siden i har skrevet.
                Vi er to piger der selv overvejer at tage til Bolivia, Inti Wara Yassi. Dog ved vi ikke hvilken en af parkerne det skal være?
                Hvis der er nogle af jer der vil må i meget gerne skrive en mail til mig om jeres erfaringer mm., det ville jeg sætte stor pris på.
                Min mail er: sillel@ruc.dk

              Viser 6 indlæg - 1 til 6 (af 6 i alt)

              Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

              © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

              Log in with your credentials

              or    

              Forgot your details?

              Create Account