Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3544766
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200019 bbp-reply-position-1 odd post-3544766 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     SofieEPedersen

      Hej alle! 🙂

      Til sommer rejser jeg til Thailand i en måneds tid sammen med en veninde, og størstedelen af tiden skal vi bruge på dykning på Koh Tao. Vi har allerede forskellige dykkercertifikater, så vi skal bare på en masse fun dives! Er der nogen dykkercentre i kan anbefale – det skal være rimelig proffesionelt, men heller ikke være alt for dyrt (vi er begge studerende, så vi svømmer ikke i penge)!? Og hvad med steder at bo? – det behøver ikke være noget luksuriøst, men vi havde i tankerne at det kunne være lækkert med en lille bungalow ikke så langt fra stranden!
      På forhånd tak for de svar der måtte komme 🙂

      #3544767
       Anonym

        Hola

        Koh Tao er jo en dejlige lille ø, har selv været der 2 gange.
        Jeg har dykket med 2 forskellige selvskaber dernede, men det bedste i mine øjne er dog Big Blue. De var meget prof, og havde til hvert dyk gode divemasters til at vise en rundt. De tilbyder også, som jeg husker det, gode beboelse muligheder til en fin pris så længe man dykker..

        Håber i for en fed tur..

        Holsterboy

      Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

      Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

      © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

      Log in with your credentials

      or    

      Forgot your details?

      Create Account