Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3529281
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200020 bbp-reply-position-1 odd post-3529281 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     di83

      Hej alle!
      Vi er to piger på 25 der skal til grækenland i uge 27 og 28 og øhoppe..
      Vi har aldrig prøvet det før, og er derfor interesseret i at høre om der er nogle der har prøvet det, og som kan anbefale nogle gode øer! Vi starter med et par dage i Athen, og ved ikke hvad vi skal efterfølgende. Vi er til lidt af det hele, både oplevelser samt lidt fest og farver….
      Er der nogle der kender gennemsnitprisen på en campingovernatning?
      Hilsen Katja og Dianna

      #3529294
       Anonym

        Hej

        Hvis i skal have noget ud af det og alt jeres tid ikke skal bruges på at rejse fra ø til ø, så vil jeg opfordre jer til at begrænse jer til en øgruppe og nok ikke mere end 3 max 4 øer.

        Sporaderne er et godt bud, Skopelos er en skøn ø og hvis der skal være lidt gang i den så er det Skiathos, som nok er den ø i gruppen med mest natteliv.

        Dodekaneserne er også fantastiske, min egen græske favorit ø er Kalymnos, en rigtig skøn og fredelig ø med dejlig natur. I øgruppen er der også Korfu og Rhodos hvor der er masser af fest og farver.

        Camping priser kender jeg ikke.

        Hvis i vil læse mere og se billeder fra de forskellige øer så kan i gøre det på min hjemmeside http://www.jancassøe.dk

        God tur og glæd jer, Grækenland er fantastisk.

        #3529479
         hibiscus

          hej piger:)
          hvis i kommer i nærheden af korfu så skal i næsten tage til kystbyen Parga på fastlandet! var der for en del år siden, men det er bare den skønneste lille by! både lidt fest og farver men uden det bliver fir meget charter-ferie over det.. det er stadig en lille hyggelig græsk by, med skøn strand!!
          go tur:) mvh Signe

        Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

        Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

        © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

        Log in with your credentials

        or    

        Forgot your details?

        Create Account