Dette emne har 1 svar og 2 stemmer, og blev senest opdateret for 1 uge, 1 dag siden af jeff122.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3724934

    Hej!
    Jeg har en drøm om at opleve Sydafrika før jeg skal starte på studie her til sommer. Derfor leder jeg nu efter en rejsepartner der er klar på lidt eventyr!

    Jeg hedder Emilie, er 20 år gammel og bor i Århus. Sidste år rejste jeg 3,5 måned i Sydøstasien, så jeg har lidt rejseerfaring, men det er ikke et must at du har det.
    Jeg elsker kultur, natur, dyr og adventure og er åben overfor det meste, lige fra skydive, til dykning med hvidhajer, til safari og trekking.
    Min idé er at leje en bil og køre landet tyndt. På den måde får man også det mere autentiske Sydafrika at se, istedet for kun storbyer og turistspots. Min Onkel bor i Sydafrika og vil hjælpe med at planlægge den perfekte rute, men jeg mangler en at dele oplevelsen med!

    Skriv endelig hvis du går med samme drøm og lad os finde ud af noget 🙂 (Budget er ca 10-15.000)

    #3728812
     jeff122
    Deltager
    Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

    Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

    © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

    Log in with your credentials

    or    

    Forgot your details?

    Create Account