Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3515605
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200023 bbp-reply-position-1 odd post-3515605 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     millagodzillah@hotmail.com

      Hej..

      Skal paa 4 dages tur paa Uyuni saltsoe. Kan du anbefale mig et paalideligt selskab hvor kvaliteten er i top – med mulighed for engelsk talene guide, okay jeep, god mad osv osv..

      Tak fra Camilla ;0)

      #3515631
       Anonym

        Jeg kan anbefale Tupiza Tours, som ligger i Tupiza. Supergod mad, vi havde en kok med, rigtig sød chauffør (som dog ikke talte specielt meget engelsk) og okay bil. Stort set alle rejsebureauer som arrangerer ture til Salsøen ligger i Uyuni, men dem kender jeg ikke.

        #3515794
         Trine

          Jeg tog afsted fra Chile (San Pedro de Atacamas) for at spare en dag i jeep og det var rigtig fedt. Jeg har hørt at selskaberne er nogenlunde de samme – dårlige som gode og de koster også det samme.

          Mvh Trine

          http://www.mohnton.dk

          #3518470
           Maurice

            Helt Klart Tupiza tours

            Stor og komfortabel jeep med kok og chauffør. Det var dog begrænset med engelsk, men landskabet taler for sig selv!
            Fantastisk tur!

          Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)

          Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

          © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

          Log in with your credentials

          or    

          Forgot your details?

          Create Account