Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3501568
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200021 bbp-reply-position-1 odd post-3501568 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     junker

      Hej, planlægger en tur til melemamerika næste år og vil igennem Guatemala. Ville gerne høre om der er nogle der kender nogle gode badestrande?
      Har kigget i Lonely Planet, men der virker ikke til at være det store udbud af gode strande

      Tak

      Hilsen Junker

      #3501570
       michael tonny hansen

        næ der er ikke mange strande i guatemala !
        Jeg har besøgt..Livingston på den carabiske side.
        og et par “sorte strande”(sort sand efter tidliger vulkaner) på stillehavs sidenik rigtig værd at spilde tid på !
        Guatamala er et smukt land ..og dejligt rejseland men skal du “til stranden” ..vil jeg anbefale at ta til honduras og besøge de tre øer ud for honduras caribiske side ..utilla ( billig og sjov ø ..perfekt til at tage et padi certifikat)
        men skal du virkelig se caribisk kvalitets strande, skal du til Roatan ..fantastisk smuk og flot ø..og faktisk ret billig , når man tænker på hvad det koster på andre caribiske øer..snup den hvis du skal nyder vand koral og billig rom

        #3501659
         Lisbeth

          Monterrico på Stillehavskysten er nu et hyggeligt sted. Det er en sort strand, og bølgerne er enorme, men du kan for ingen penge bo på hotel helt ned til vandkanten og spise herlige fiskeretter.

        Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

        Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

        © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

        Log in with your credentials

        or    

        Forgot your details?

        Create Account