Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3523667
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200021 bbp-reply-position-1 odd post-3523667 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     Anonym

      I maj måned skal vi rejse rundt i Californien, og i den forbindelse kunne vi godt tænke os at vide om det er bedst og billigst at leje en bil eller køre med greyhound.

      #3523696
       Camilla

        Jamen, det kommer jo helt an på hvad I vil opleve, hvor I vil hen, hvor meget tid I har etc etc etc.

        Skal dit spørgsmål give mening, skal du skrive lidt mere. Der er fordele ved begge dele!

        #3524377
         David

          Greyhound er betydeligt mere riscy og ukomfortabelt end bil, men selvfølgelig billigt. Men det er også billigt at leje bil. De mindre biler koster omkring 1500 pr. uge inkl. forsikringer. Og benzinen er jo stadig billigere 4-5 kr billigere. Desuden er man mere fritstillet. Men husk på de store afstande. Der er meget meget langt mellem byerne hvis I tager ud i ørkenen eller op i bjergene. Tank hver gang I ser en tankstation.
          Langs kysten er der masser af tanke.

        Viser 3 indlæg - 1 til 3 (af 3 i alt)

        Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

        © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

        Log in with your credentials

        or    

        Forgot your details?

        Create Account