Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3531211
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/backpackerplanet.dk/public_html/wp-content/plugins/pmpro-bbpress/pmpro-bbpress.php on line 256
    class="loop-item-0 user-id-0 bbp-parent-forum-100138 bbp-parent-topic-200021 bbp-reply-position-1 odd post-3531211 topic type-topic status-publish hentry pmpro-has-access">
     DeXter

      Hej.
      Nogle der har erfaring med road trip i de canadiske og americanske stater?
      Kunne god tænke mig at køre gennem samtlige canadiske og americanske stater. Hvor meget tid tror i man skal ligge til side til det? og hvad tror i det vil komme til at koste? Hvad er billigs? At købe en bil og bo på moteller, eller leje en autocamper?

      #3531267
       Nina og Kristian

        Hej
        Vi har kørt rundt i både USA og Canada siden midten af August. Vi har købt en Dodge Durango, hvor vi kan folde de bagerste sæder ned, og så har vi sovet bag i bilen på en luftmadras. Det er en nem og meget billig måde at se USA på. Vi er to personer, og vi har kunnet klare os for omkring 10-15$ pr. dag for mad og overnatning, fordi vi selv har lavet mad på en transportabel grill/kogeplade og sovet i bilen.

        Hvis du er intereseret i at købe vores bil må du meget gerne skrive til os på:
        k_trelborg@hotmail.com
        Bilen er fra 2001 og har kun kørt 79.000 miles, hvoraf vi har kørt de 10.000 uden problemer.
        Du er også meget velkommen til at skrive hvis du bare har spørgsmål til enten USA eller Canada.

        Hilsen Nina og Kristian

      Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)

      Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

      © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

      Log in with your credentials

      or    

      Forgot your details?

      Create Account