Dette emne er tomt.
-
ForfatterIndlæg
-
6. februar 2010 kl. 5:16 #3532631kdahl
Hej
Jeg arbejder paa et rejsebureau i Melbourne og vil med glaede hjaelpe jer, hvis I har spoergsmaael eller gerne vil booke noget.
I er velkommen til at ringe paa vores gratis nummer 1800 993 069 (spoerg efter karina) eller maile mig paa karina-dahl@hotmail.comHaaber I maa faa en fantastisk tur 😉
7. februar 2010 kl. 9:48 #3532645AnonymHej Karina.
Vi er et par som regner med at tage til Australien i september måned og med at købe en bil og køre fra nord til syd. Vi kan dog ikke finde nogen informationer omkring forsikring af bil, er det noget du ved noget om. På forhånd tak. Louise 🙂8. februar 2010 kl. 9:48 #3532669ChellBabsJeg er pt paa New Zealand og rejser til Australien den 17. februar. jeg har ogsaa et spoergsmaal ang. bilkoeb.. er det let at saelge en bil naar man kommer til Sydney?? (vi koerer fra cairns til sydney) og, (hvis det ikke er), hvad er det billigste bil udlejningsfirma og hvad vil det ca. koste for os?? vi er en chauffoer, 21 aar og koerekort i 3 aar. Det skal helst vaere en camper, men en bil uden bagsaeder (hvor det er muligt at sove bagi kan ogsaa bruges) ;O) paa forhaand tak!
9. februar 2010 kl. 4:00 #3532678AnonymHej
jeg ved desvaerre ikke noget omkring forsikringer, ved koeb af bil i Australien, da vi kun lejer biler ud.
Mht. udlejning af camper, saa er der store 2 firmaer i Australien, Wicked og Jucy.
Jeg vil anbefale Jucy, da det er langt nyere biler med aircon.
Med en Jucy Crib (With a double bed, fridge, gas cooker and much much more, the Jucy Crib is perfect way for two people to explore Australi)
i 21 dage ville prisen vaere: AUD$ 1,512.00 og dette er inc, alle forsikringer.
28 dage ville koste: AUD$ 2,016.00Som I kan man sove og lave mad i bilen. Det kan nok goeres billigere med Wicked, men det er svaert naar jeg ikke kender jeres datoer eller budget.
Hvis I har andre spoergsmaal, siger I bare til 🙂Mvh
Karina
-
ForfatterIndlæg
Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.
