Dette emne er tomt.

  • Forfatter
    Indlæg
  • #3535349
     Catrine111

      Hej alle sammen.

      Jeg har siddet og kigget på indlæggene omkring Alott, men jeg har endnu ikke fundet nogle, der har nævnt noget om deres tillægsprogrammer.

      Er der nogle der har prøvet, om deres tillægsprogrammer er lige så gode som de lover? 🙂

      Hilsen Catrine

      #3535352
       Tim

        Hallo 🙂

        Hvor skal du hen? Det er SUPER nemt at finde nogle ting selv, naar man er i Australien og New Zealand! Og billigere.. Isaer hvis du tager til de store turiststeder. Der er proppet med selskaber og saerlige bunkerabatter.

        #3535363
         Catrine

          Mine tanker er omkring Australien og New Zealand. Jeg er mest interesseret i deres Jackaroo/Jillaroo school, fordi jeg synes selve programindholdet lyder fuldstændig fantastisk, men også meget dyrt. Hvis jeg kan finde noget tilsvarende udenom Alott, der er billigere kan det vel kun være en fordel. 🙂

          #3535957
           Alex

            Har kun proevet deres surfcamp og det bestilte vi foerst til Orientation Meeting dernede, og derved fik det lidt billigere. Men det var fint, naar man taenker paa at det er med fuld forplejning. Saa jeg tror at det gaelder det samme hele vejen rundt :).. Men selvfoelgelig – taenk dig om, brug din sunde fornuft.

          Viser 4 indlæg - 1 til 4 (af 4 i alt)

          Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

          © 1999-2021 Backpacker Planet – mødestedet for backpackere.

          Log ind med brugernavn & kodeord

          eller    

          Glemt dine oplysninger?

          Create Account